Prekrasna obnova
22. Rujan
Izaija 65:16,17
by Duhovna stvarnost · Published · Updated
33 Ako stranac boravi u zemlji kod vas, ne smijete ga ugnjetavati. 34 Kao domaći iz vlastite sredine vaše neka vam bude stranac koji živi kod vas! Ljubite ga kao sebe same! Jer sami ste bili stranci u egipatskoj zemlji. Ja sam Gospodin, Bog vaš.
Ako stranac boravi u zemlji kod vas, ne smijete ga ugnjetavati. Ljubite ga kao sebe same!
Levitski zakonik 19:33,34
KADA smo se moj suprug i ja preselili u Seattle kako bismo bili blizu njegove sestre, nismo znali gdje ćemo živjeti ni raditi. Lokalna nam je crkva pomogla pronaći smještaj – kuću s mnogo spavaćih soba. Mi smo se koristili jednom sobom, a ostalima studenti iz drugih zemalja. Sljedeće smo tri godine bili stranci koji su dočekivali strance: dijelili smo dom i obroke s ljudima iz cijelog svijeta, a svakoga petka organizirali smo proučavanje Biblije za još desetak studenata.
Božji narod zna što znači biti daleko od doma. Nekoliko stotina godina Izraelci su doslovno bili stranci – i robovi – u Egiptu. U 19. poglavlju Levitskog zakonika, uz već poznate zapovijedi: »Svaki neka poštuje oca i majku« i »Ne kradite« (r. r. 3,11), Bog podsjeća svoj narod da skrbi o strancima jer su i sami iskusili što znači biti stranac i bojati se (r. r. 33,34).
Iako danas kao sljedbenici Božji nismo svi doživjeli doslovno progonstvo, svi znamo kako je biti došljak i putnik na zemlji (1 Petrova 2:11) – osjećati da ne pripadamo nigdje jer zapravo pripadamo Kraljevstvu nebeskom. Pozvani smo stvoriti zajednicu gostoljubivosti – došljaci koji pozivaju došljake u Božju obitelj. Gostoljubivost koju smo moj muž i ja doživjeli u Seattleu naučila nas je da pružamo dobrodošlicu drugima – to znači biti dio Božje obitelji (Rimljanima 12:13).
– Amy Peterson
Kome ja mogu pružiti gostoprimstvo?
22. Rujan
21. Rujan
19. Rujan
18. Rujan
Dragi čitatelji, sestre i braćo u Kristu,
zbog izvanrednih okolnosti do zadnjeg trenutka bilo je neizvjevsno hoćemo li uspjeti pripremiti i poslati novi »Kruh naš svagdašnji«. Kao što vidite, uspjeli smo, ali samo djelomično. Tekstovi za dva mjeseca su ‘svježi’, a za dva smo posegnuli za ‘starim kruhom’ (iz 2013.). Zaključili smo da je bolje išta nego ništa, da je najgore biti gladan, a da hranjivost ‘duhovnog kruha’ ne ovisi o njegovoj svježini. Nadamo se da će sa sljedećim ‘Kruhom’ sve biti dobro. Vaše molitve mogu pomoći.
Zahvalni smo da možemo s vama podijeliti i radosti i terete ove dragocjene službe.
Neka vas Bog blagoslovi!