Prekrasna obnova
22. Rujan
Izaija 65:16,17
by Duhovna stvarnost · Published · Updated
Pročitajte: Mudre izreke 12:12,24-28
24 Ruka će marljiva čovjeka zagospodariti,
a lijena mora raditi.
25 Briga u srcu pritišće čovjeka,
a dobra ga riječ razvedri.
26 Pravednik istražuje svoju pašu,
a put bezbožnika vodi u zabludu.
27 Lijenčina ne ulovi svoju zvijer;
marljivoga čovjeka dopadne dragocjeno dobro.
28 Staza pravednosti vodi k životu,
a put opačine k smrti.
Ruka će marljiva čovjeka zagospodariti, a lijena mora raditi.
Izreke 12:24
BILA je to utrka dvanaestogodišnjih djevojčica, ali ona nije željela sudjelovati. Pripremala se, ali se bojala neuspjeha. Ipak, započela je utrku sa svima ostalima. Nakon nekog vremena jedna po jedna trkačica pretrčale su tri kilometra i prošle kroz cilj – osim naše nevoljke trkačice. Konačno je njezina mama, koja je čekala da ona završi utrku, ugledala usamljenu siluetu u daljini. Otišla je do cilja, pripremajući se da utješi iscrpljenu natjecateljicu. Umjesto toga, kad je ugledala svoju mamu, djevojčica je uzviknula: »Bilo je sjajno!«
Što može biti sjajno u tome da završite zadnji? Završite!
Djevojčica je pokušala nešto teško i uspjela! Sveto pismo cijeni naporan rad i marljivost, što se često uči kroz sport ili glazbu ili druge stvari koje zahtijevaju ustrajnost i trud.
U Mudrim izrekama 12:24 piše: »Marljiva ruka vlada, a nemar vodi u podložnost« (K. S). Zatim čitamo: »U svakom radu ima dobitka, a puste riječi donose samo gubitak« (14:23). Ta mudra načela – ne obećanja – mogu nam pomoći dobro služiti Bogu. Božji plan za nas uvijek je uključivao rad. Čak i prije pada, Adam je dobio zadaću da »obrađuje i uzgaja« vrt edenski (Postanak 2:15). A sve što radimo moramo »od srca činiti kao Gospodinu« (Kološanima 3:23).
– Dave Branon
Radimo u snazi koju nam Bog daje, a rezultate ostavimo Njemu!
22. Rujan
21. Rujan
19. Rujan
18. Rujan
Dragi čitatelji, sestre i braćo u Kristu,
zbog izvanrednih okolnosti do zadnjeg trenutka bilo je neizvjevsno hoćemo li uspjeti pripremiti i poslati novi »Kruh naš svagdašnji«. Kao što vidite, uspjeli smo, ali samo djelomično. Tekstovi za dva mjeseca su ‘svježi’, a za dva smo posegnuli za ‘starim kruhom’ (iz 2013.). Zaključili smo da je bolje išta nego ništa, da je najgore biti gladan, a da hranjivost ‘duhovnog kruha’ ne ovisi o njegovoj svježini. Nadamo se da će sa sljedećim ‘Kruhom’ sve biti dobro. Vaše molitve mogu pomoći.
Zahvalni smo da možemo s vama podijeliti i radosti i terete ove dragocjene službe.
Neka vas Bog blagoslovi!