Vrijednost pojedinca
2. Listopad
Luka 15:4
by Duhovna stvarnost · Published · Updated
Pročitajte: Izaija 49:8-16
14 A ipak se tužio Sion: »Ostavio me Gospodin!
Zaboravio me Svemogući.«
15 Zaboravi li žena svoje djetešce?
Ne smiluje li se plodu svoga tijela?
A kad bi ga i zaboravila:
Ja tebe ne zaboravljam!
16 Gle, na svoje sam te ruke zapisao.
Zidovi tvoji stoje mi vazda pred očima.
Ja tebe ne zaboravljam!
Izaija 49:15
MOJA djeca su me izazivala da im dokažem da sam godinama učila svirati glasovir. Sjela sam i započela ljestvicu u C-duru. Svirajući vrlo malo posljednja dva desetljeća, bila sam iznenađen da sam išta upamtila! Ohrabrena, napamet sam odsvirala sedam različitih ljestvica jednu za drugom. Bila sam šokirana! Godine vježbanja utisnule su note i tehniku toliko duboko u ‘sjećanje’ mojih prstiju da su odmah znali što treba raditi.
Postoje stvari koje nikada nećemo zaboraviti. No Božja ljubav prema svojoj djeci puno je dublje utisnuta od našeg sjećanja koje blijedi – ustvari Bog svoju djecu ne može zaboraviti. To je izraelski narod trebao čuti kada su se u izgnanstvu osjećali ostavljenima (r. 14). Bog im je nedvosmisleno odgovorio preko proroka: »Tebe Ja zaboraviti neću« (r. 15, K. S.). Božje obećanje da će se brinuti za svoj narod bilo je pouzdanije od majčine ljubavi prema svome djetetu. Svoju postojanu ljubav slikovito je opisao ovako: »Gle, u dlanove sam te svoje urezao« (r. 16, K. S.). To znači da Bog uvijek pred sobom ima imena i lica svoje djece.
Ipak, i danas se često osjećamo zanemarenima i zaboravljenima. Zato je utješno sjetiti se da smo »urezani« u Božje dlanove.
– Lisa M. Samra
Uvijek kada smo osamljani ili se osjećamo napuštenima sjetimo se Božjih dlanova i Njegovih obećanja.
2. Listopad
1. Listopad
29. Rujan
28. Rujan
Dragi čitatelji, sestre i braćo u Kristu,
zbog izvanrednih okolnosti do zadnjeg trenutka bilo je neizvjevsno hoćemo li uspjeti pripremiti i poslati novi »Kruh naš svagdašnji«. Kao što vidite, uspjeli smo, ali samo djelomično. Tekstovi za dva mjeseca su ‘svježi’, a za dva smo posegnuli za ‘starim kruhom’ (iz 2013.). Zaključili smo da je bolje išta nego ništa, da je najgore biti gladan, a da hranjivost ‘duhovnog kruha’ ne ovisi o njegovoj svježini. Nadamo se da će sa sljedećim ‘Kruhom’ sve biti dobro. Vaše molitve mogu pomoći.
Zahvalni smo da možemo s vama podijeliti i radosti i terete ove dragocjene službe.
Neka vas Bog blagoslovi!